• Sirius Loaderi discord üzerinden indirebilirsiniz. discord.gg/counterx

Ekran kartı sıcaklığım çok yüksek.

zamirof

New member
Onaylı Üye
Customer
SP
1,134
Hangi oyuna girersem gireyim ekran kartım 80 dereceden aşağı olmuyor. Boşta çalışrken bile 50 derece civarlarında geziyor ekran kartı sıcaklığım. Sistemimde herhangi performans düşüklüğü yaşamıyorum. Bu durum beni korkutmuyor değil her an sanki ekran kartım elimde kalabilcekmiş gibi geliyor. Ekran kartı modeli ve markası Sapphire RX6700 Pulse 160 bit 10 gb. Bu durumun çözümü nedir sizce?1720023272533.png

Ahcon

New member
Kayıtlı Üye
SP
535
boşta 50 derece gayet makul bir seviye bence,yaz ayında olduğumuz için 80 derece de anormal değil klima ortamdaysan bişe diyemem ama diyorsan hala düşürmek istiyorum youtube da voltaj düşürme videoları var bir göz at derim ben yaptım 15 derece fark edeceğini düşünüyorum.

dearswat

New member
Süper Üye
SP
888
ilk olarak görev yöneticisinden kontrol et anormal derecede gpu yiyen birşey varmı eger yoksa ekran kartın stabil calısıyorsa
derecesi 70 den assağı düşmüyorsa kasanın ön panelde bulunan 3 fan içeriye hava akışı sağlaması gerekir ve arkada 1 tane olan egzoz da içerideki havayı dışarı atması gerekmektedir bunarı kontrol et ve uzun zamandır ekran kartını kullanıyorsan bilir kişi tarafından kaliteli bir termal macun deişimi yap ekran kartının üzerindeki fan yapraklarınıda kontrol et sorunun kalmaz

zamirof

New member
Onaylı Üye
Customer
SP
1,134
ilk olarak görev yöneticisinden kontrol et anormal derecede gpu yiyen birşey varmı eger yoksa ekran kartın stabil calısıyorsa
derecesi 70 den assağı düşmüyorsa kasanın ön panelde bulunan 3 fan içeriye hava akışı sağlaması gerekir ve arkada 1 tane olan egzoz da içerideki havayı dışarı atması gerekmektedir bunarı kontrol et ve uzun zamandır ekran kartını kullanıyorsan bilir kişi tarafından kaliteli bir termal macun deişimi yap ekran kartının üzerindeki fan yapraklarınıda kontrol et sorunun kalmaz
Kasam daha yeni 1 seneyi anca dolduruyor termal macunlarını hiç yenilemedim ekran kartımın ama kasanın diğer bakımlarını haftada bir detaylı şekilde yaparım.

zamirof

New member
Onaylı Üye
Customer
SP
1,134
boşta 50 derece gayet makul bir seviye bence,yaz ayında olduğumuz için 80 derece de anormal değil klima ortamdaysan bişe diyemem ama diyorsan hala düşürmek istiyorum youtube da voltaj düşürme videoları var bir göz at derim ben yaptım 15 derece fark edeceğini düşünüyorum.
Voltaj düşürmenin herhangi bir riski var mı? Performans düşüklüğü yaşatır mı?

dearswat

New member
Süper Üye
SP
888
voltaj düsürmeyi kendin yapmanı tavsiye etmem bilir kişi tarafından yapılmalı aksi halde ekran kartını bozabilirsinde yakabilirsinde

Atricq

New member
Kayıtlı Üye
SP
704
bakım ve termal macununu yaptır rahatına bak en az 10 derece düşer bana güven

Snowsatt

New member
Kayıtlı Üye
SP
2,537
Gayet normal sıcaklıklar ben 6800xt gaming x modelini kullanıyorum 45 - 55 arası geziyor boşta ve sonuçta 3-4 yıllık kart hiç içini açmamışım temizliğini yapsam en az 7 8 derece düşer sizinde bakım yapmanız lazım ama asıl yükteki sıcaklıklar önemli

ardaextrano1

New member
Kayıtlı Üye
SP
632
yaz ayında normal ya benimkide 40 da çalışıyor bostayken sıvı soğutma falan kullanırsan daha düşük olabilir